slajd
przycisk przycisk przycisk przycisk

PartnerzySTASA – Steinbeis Angewandte Systemanalyse GmbH

 
Firma Stasa jest członkiem Steinbeis-Verbunds. Zajmuje się planowaniem  ruchu, wyborem najlepszego miejsca inwestycji oraz optymalizacją technicznych systemów. Głównymi klientami są najnowocześniejsze i najbardziej wartościowe firmy z rynku, ministeria oraz instytucje.
Wysoko wykfalifikowana kadra  pracownicza rozwiązuje kompleksowe zadania klientów za pomocą konwencjonalnych i statystycznych metod i modeli matematycznych w zakresie rozwoju i zastosowania.
Oprócz członkostwa w inicjatywach europejskich takich jak:

European Network of Excellence: Spatial Simulation for Social Sciences (S4) 
Network of European Communications and Transport Activities Research (NECTAR) 
European Regional Airports and Stakeholders Network (ERAN) 
jest członkiem narodowych i międzynarodowych projektów rozwojowych.
 
link: http://www.stasa.de/en/index_en.shtml
 
 


pro-PlanTool

„Od narzędziowca dla narzędziowca“
Firma pro-PlanTool została utworzona w 2002 roku przez Wolframa Oldörp. Jako wyuczony ślusarz narzędziowy i inżynier budowy maszyn z ponad 20 letnim doświadczeniem oraz zarządzający narzędziownią zna doskonale wszystkie problemy i wyzwania w branży narzędziowej.
Metody dobrego zarządzania narzędziownią są bazą szczególnego modelu procesowego zawartego w PlanTool.
PlanTool został po raz pierwszy zainstalowany w 2002 roku. Grono klientów obejmuje zakłady narzędziowe z Niemiec, Polski, Słowacji, Chin. Klientami firmy są zakłady narzędziowe zatrudniające od 7 do 400 osób. System funkcjonuje jako niezależny system pozwalający na kompletne zarządzanie zakładem lub pozwala na integracje do nadrzędnych systemów:   SAP, ABAS, Infor

link: http://www.pro-plantool.de/
 FISA

Firma FISA została założona w 1982  przez  Ettore Alagna, Daniel Guérinat und Giuseppe Marolda.
Od początku powstania FISA wyspecjalizowała się w konstrukcji, produkcji i wprowadzaniu na rynek zautomatyzowanych ultradźwiękowych urządzeń do czyszczenia. Ponad 10 000 sprzedanych urządzeń  pozwoliło na pozyskanie dogłębnego doświadczenia i wiedzy w tej dziedzinie.
Fisa jest międzynarodową grupą ze spółkami, które mają swoje siedziby w krajach z największymi gospodarkami. To pozwala na szybką reakcję oraz wysoki poziom obsługi dla klientów lokalnych i międzynarodowych firm.
Dzięki szerokiej i wyspecjalizowanej gamie urządzeń, firma  rozszerza swoją działalność w rozwijających się sektorach gospodarki takich jak: utrzymanie ruchu narzędzi i form, przemysł optyczny, wytwarzanie zegarków. 
 Fisa inwestuje corocznie 10% obrotu w rozwój nowych technologii,  procesów i projektów, co pozwala na posiadanie szerokiej gamy rozwiązań dopasowanych do potrzeb i spełnienie wszystkich wymogów klientów.  
 
Głównym celem jest pomoc klientom w podniesieniu wydajności produkcji  i podniesieniu konkurencyjności dzięki obniżce kosztów produkcyjnych za pomocą najwyższej jakości produktów i usług.

link: http://www.fisa.com/